Başlangıç / Teknoloji / Telefona İmei Nasıl Atılır?

Telefona İmei Nasıl Atılır?

Merhabalar bilgi devi takipçileri. Telefona imei nasıl atılır konumuza hoş geldiniz. Yazımızda sizlere imei atma konusunda detaylı olarak bilgi aktaracağız. Yalnız bu konu hakkında sizlere önemli bir bilgi vermem gerekiyor. 

Önemli Bilgi: Arkadaşlar imei atmak istediğiniz telefonda işlemi yaptıktan sonra, garanti ve garantiden doğacak tüm hakların kaybedildiğini kesinlikle unutmayınız. 

Telefona İmei Atmak

Bir çok telefon kullanıcısı mutlaka hayatlarının belli dönemlerinde İmei konusuyla karşı karşıya kalmıştır. Telefona İmei nasıl atılır konusu hakkında ufakta olsa araştırma yapmıştır. Bu işlemi bir dönemler belli ücret karşılığında telefoncular yapmaktaydı. Ancak günümüzün gelişen teknolojik şartları ile, artık bu işlemi sizlerinde oldukça basit şekilde yapması mümkündür. 

Her bir telefonun kendine özel yüklenmiş kimlik numarası bulunmaktadır. Bu numaraya İmei ismi verilmektedir. Ancak bir telefona ait İmei numarasının, başka bir telefona kopyalanarak kullanıma alınması durumları da mevcuttur. Bu durumda, iki telefonda aynı İmei numarası bulunur ve iki telefonda sorunsuz olarak çalışır. Elinizde mevcut olan telefonun İmei numarası yoksa ve kapanmasından çekiniyorsanız, çekinmenize kesinlikle gerek yoktur. Başka bir telefonun İmei numarasını kopyalayarak, İmei numarası bulunmayan telefonu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Telefona İmei Nasıl Atılır?

 1. Öncelikle telefonunuza play stor’dan “MTK Engineering Mode” programını indirip kurun
 2. Kurulum bitince programı açın. Karşınıza MTK setting ve Android setting alanları çıkacak
 3. MTK setting alanına giriş yapın
 4. Sağ üst tarafta Connectivit alanına tıklayın
 5. Sırasıyla, CDS İnformation, Radio İnformatin, Phone 1 alanına kadar gelin, Phone 1‘e giriş yapın
 6. AT+ olan alana gelip her hangi bir tuşa basın, sonra yazdığınızı silin, karşınıza giriş yapacağınız alanlar çıkacak. Burada en üstte yer alan 1,7’li alanı seçin
 7.  1,7’nin yanında olan tırnaklardan birini silin
 8. Sonra elinizde mevcut olan imei numarasını yazın ve sonuna tırnak işareti koyun
 9. Kayıt işlemini yapmadan önce, başka yer alan AT+ alanına, AT ile + arasına bir boşluk koyun
 10. Yapacağınız işlem, aşağıdaki fotodaki gibi olacak
 11. İmei ayarlamasını yaptıktan sonra, Send At Command alanına basın

Yeni atadığınız İmei numarasının aktif olması için telefonunuzu açıp kapatmanız gereklidir. Telefona İmei Nasıl Atılır konusu gördüğünüz gibi oldukça basittir. Daha sonra yeni atadığınız İmei numarasını kontrol etmek için, *#06 tuşuna basıp görebilirsiniz. 

Telefona İmei Nasıl Atılır konumuzun burada sonuna geldik. Konu hakkında takıldığınız yerler olursa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere istediğiniz zaman yazabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir