Başlangıç / İnternet / İnstagram Kendi Kendine Kapanıyor

İnstagram Kendi Kendine Kapanıyor

Piyasada neredeyse zirve uygulamalar arasında yer alan instagram, çoğu zaman kullanıcılarına instagram kendi kendine kapanıyor problemi oluşturmaktadır. Yazımızda sizlere bu problemin neden kaynaklandığı ve çözümü için neler yapılması gerektiğini detaylı olarak anlatacağız. Sizlerde bu tip bir sorundan muzdarip iseniz, yazımızda anlatmış olduğumuz yöntemleri uygulamaya alarak kısa sürede sorunu çözebilirsiniz.

İnstagram kendiliğinden kapanıyor problemi, android ve ios cihaz kullanıcılarının sıklıkla yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. İnstagram mühendislerinin her geçen gün yeni güncellemeler getirmesi ve uygulamayı daha ileri taşımak istemeleri, mobil cihazlarda bu sorunun ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Yani instagram durduruldu hatası genel olarak, güncellemeler ile alakalı problemler arasında yer almaktadır. Sorun uygulamanın güncellenmesi ile alakalı olsa da, problemin çözülmesi için yapılacak bazı işlemler bulunmaktadır. Aşağıda ele aldığımız yöntemler, instagram kendi kendine kapanıyor sorununu büyük oranda çözecektir.

İnstagram Kapanıyor Sorunun Çözümü

  • İnstagramın son sürümünü yükledikten sonra, instagram kapanma sorunu yaşıyorsanız, kullandığınız mobil cihazın ( android – iOS ) yazılımının güncel olup olmadığını kontrol edin. Yazılım güncel değilse, cihazın yazılımını güncelleyin.

  • Kullandığınız mobil cihazda yazılım güncellemesi yaptıysanız ve bu güncellemeden sonra, instagram uygulamasını güncellemeyi pas geçtiyseniz, instagram kendi kendine kapanıyor problemi ortaya çıkabilmektedir. Bunun için instagram sürümünüzün güncellemesini yapmanız gerekmektedir.

  • Kullandığınız mobil cihazın eski olması, harddisk ve Ram yetersizliği ile instagramın kendiliğinden kapanma sorununu ortaya çıkarmaktadır. Eğer instagram güncellemesinden sonra, bu tip bir problem ile karşılaştıysanız, büyük bir ihtimal cihaz donanımsal olarak yetersiz kalmaktadır.

  • Cihazın ve uygulamanın tüm güncellemeleri yapılmış, donanımsal bir yetersizliğin olmadığını biliyorsanız, cihazın ön bellek temizlemesini yapın. 

Arkadaşlar yukarıda el aldığımız tüm işlemleri yapmanıza rağmen, hala instagram kendi kendine kapanıyor ise, sorunun instagramdan kaynaklandığını göz önüne almamız gerekmektedir. Uygulama üzerinde yapılan bazı güncellemeler, kısa süreli instagramın kendi kendine kapanma sorununu ortaya çıkarmaktadır. Bu durumda uygulamayı tamamen kapatarak, aradan kısa bir zaman geçmesini bekleyip, daha sonra tekrar instagrama giriş yapmayı deneyin. 

Konu hakkında sormak veya eklemek istedikleriniz olursa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. Ekibimiz kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir