Başlangıç / Teknoloji / Android Telefonlarda Numara Engelleme

Android Telefonlarda Numara Engelleme

Merhaba ,  android telefonlarda numara engelleme adlı konumuza hoş geldiniz.Hepimiz zaman zaman bazı numaraların bizi aramamasını istiyoruz , bu makalede android telefonlardan numara engelleme nasıl yapılır öğrenmiş olacaksınız , akıllı telefon deyince akla hemen ios ve android işletim sistemleri gelir , biz bu yazımızda android için anlatım yapmış olacak olsakta eğer istek olursa ios için de numara engelleme anlatımı yapabiliriz , böyle bir istek durumunuz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Android Telefonlarda Numara Engelleme

Android telefonlarda numara engelleme için iki farklı yol vardır , birinci yol daha önce konuşmuş olduğunuz kişiler için hızlı bir engelleme yoludur , ikinci yol ise daha önce konuşmamış olsanızda rehbere kayıt etmiş olduğunuz birini engellemeyi sağlar.

1. Yol : Arama Geçmişinden Engelleme

Rehberinize girin , üst menüde arama kaydı yazan kutucuğa tıklayın , açılan listeden engellemek istediğiniz lişiyi bulun ve isninin üzerine basılı tutun , yukarıda çıkmış olan 3 nokta simgesine(ayarlar) tıklayın , açılan pencerede “otomatik reddetme kistesine ekle” yazan kısma tıklayın.

2. Yol : Rehberden Engelleme

Rehberinizden kişiler bölümüne girin , sağ tarafta 3 nokta(ayarlar) tıklyaın , arama kısmına girin çıkan bölümde arama reddetme’ye girin , açılan pencerede otomatik reddetme modu kısmından gelen bütün aramaları reddedebilir ya da otomatik reddedilecekler listesinden engellemek istediğiniz kişilerin numarasını ekleyebilirsiniz.

Eğer yapamayanlar olursa yorumlarda belirtebilir , bu sayede size yardımcı olabilirim , eğer bu konu ilginizi çektiyse Arayan Belirli Numaralara Kapalı Görünmek isimli yazımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir